çevre güvenlik sistemi

Sense4B | Çevre Güvenlik Sistemleri | Alarm Sistemleri


Sense4B, İdegis Teknoloji bünyesinde faaliyetlerine başlamış sensor ağları temelli çevre güvenlik sistemleri ve alarm sistemleri üreten yerli bir teknoloji girişimidir. Güvenlik Sistemleri, Alarm Sistemleri, Savunma Sanayi ve Zayıf Akım pazarları başta olmak üzere Sense4B bir çok alanda çözümler geliştirmektedir. Ticari faaliyetlerine Sense4B Fence Watch Pro ürünü ile başlayan Sense4B, tel çit üstü algılama konusunda dünya markası bir Çevre Güvenlik Sistemleri üreticisi olmayı hedeflemektedir.

Sense4B Fence Watch Pro ürünü, tel örgüye hırsız ya da saldırgan tarafından yapılan müdahaleleri algılayan ve güvenlik görevlilerine alarm bilgisi ileten bir çevre güvenlik sistemidir. Ayrıca, kamera sistemleri (cctv) ile entegrasyon özelliği sayesinde alarmı oluşturan hırsız ya da saldırganın anında görüntülenmesine de olanak sağlamaktadır. Fabrikalar, havalimanları, oteller, demiryolları, hayvan çiftlikleri, boru hatları, baz istasyonları, trafo binaları gibi çok sayıda noktada kullanılan Sense4B Fence Watch Pro ürünü aynı zamanda ülke sınırlarında Sınır Güvenlik Sistemi olarak kullanılır. Site, villa, bahçe, ev vb küçük alanlar için de Sense4B Fence Watch Lite ürünü tel örgü üstü alarm sistemi olarak kullanılabilir (Villa Güvenlik Sistemleri, Ev Alarm Sistemleri, Site Güvenlik Sistemleri). Hırsız alarm sistemleri ile de entegre olabilen Lite ürünü hırsız alarmı konusunda çit alarm sistemi pazarına yeni bir soluk getirmeyi hedeflemiştir.HABERLER

ÜRÜN AİLEMİZÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ


Eksen Elektronik Verisun Teknotime 3b Harita Sistemleri Medbilişim Sistemleri Ser-kom Alarm Sistemleri Duru Ticaret Egatech Alarm Sistemleri Npn Elektronik Sistemleri F5 Teknoloji Sistemleri Abanoz Güvenlik Sistemleri İkontek Güvenlik Sistemleri Filiz Güvenlik Sistemleri Telpa Güvenlik Sistemleri BTM Elektronik Sistemleri Neatech Alarm Sistemleri ICSLTD Akıllı Güvenli

SORULAR

Sense4B Fence Watch Sistemi tel örgüye tırmanarak üzerinden geçme, tel örgüyü keserek içinden geçme ve kaldırarak altından geçme hareketlerini algılar.

Algılayıcıları tel örgü üzerine tel çitin tipine bağlı olarak 8 ila 12 metre aralıklarla monte edilir.

Her sink panosuna 75’er algılayıcıdan oluşan 2 algılama hattı bağlanabilir. Böylece 1 sink panosu ve 75’er algılayıcıya sahip 2 algılama hattı ile tep çit tipine bağlı olarak 1200-1800 metrelik tel örgü üstü çevre güvenlik sınırı oluşturulabilir.

80W güç tüketimi olan sink panolarının enerji ihtiyacı 50Hz 220VAC şebeke gerilimi ile karşılanır. Enerji ihtiyacına ilaveten 1 adet TCP/IP ethernet portu ile sunucuya erişim sağlanabilir. Eğer sahada network bulunmuyorsa Sense4B tarafından alternatif çözümler önerilmektedir.

Sistem sink panolarında anlık olarak rüzgarın şiddetini ölçüp kullanıcıyı bilgilendirir. Ayrıca sistemde rüzgar kaynaklı hatalı alarmları önlemek için otomatik/manuel filtreleme seçenekleri mevcuttur.

Sistem demiryolu, karayolu vb. kaynakların gürültülerini analog ve dijital olarak filtreleyebilmektedir.

Eğer tel örgü panelleri birbirlerine bağlı ise yani bir tel örgü paneli üzerindeki titreşim yanındaki panele de belli ölçüde iletiliyorsa bu tel çit tipi sistem için uygundur. Eğer tel çit panelleri arasında duvar varsa ve titreşim iletimi duvar dolayısıyla engelleniyorsa sistem her bağımsız tel çit paneline bir algılayıcı yerleştirilerek bu tel çit tiplerine de uyumlu hale getirilebilmektedir.

Sistem bu hayvanların hareketlerini alarm oluşturmayacak şekilde filtrelemektedir. Kullanıcının talebine bağlı olarak kedi, köpek ve kuş gibi hayvanların tel örgü üzerindeki hareketleri için alarm oluşturacak konfigürasyonlar yapılabilmektedir.

Sistem donanımsal ya da yazılımsal entegrasyon özelliği bulunan tüm kamera sistemleri ile entegre edilebilir. Ayrıca aydınlatma ve siren, kapı geçiş, turnike, bariyer, kayar kapı vb. sistemlerle de entegrasyon yapılabilmektedir.

Kesilme durumunda algılayıcı hat kabloları dahil sistem içinde bulunan tüm kablolar için alarm üretilmektedir. Ayrıca kablonun hangi iki algılayıcı arasından kesildiği bilgisi de kullanıcıya iletilir.

Kesilmiş algılayıcı hat kablosunun tamiri oldukça basittir. Sink panosu içinden ilgili hattın sigortası kapatıldıktan sonra kesilmiş algılayıcı hat kablosu bir elektrik kablosu gibi kullanıcıya teslim edilen terminal kutuları içinde hızlıca vidalanarak onarılır. Ayrıca sistemin algılayıcı hat kabloları kolaylıkla her kablocudan temin edilebilir standart ürünlerdir.

Bir algılayıcı hat içinde yaşanan kablo kesintisi diğer algılayıcı hatların çalışmasını engellemez. Sink panosundan kablonun kesildiği noktaya kadar sistem çalışmaya devam eder ve bu nokta için hat kesilme alarmı üretir.

Son kullanıcıya satışı altyapı konusunda uzman ve güvenilir çözüm ortaklarımızla birlikte anahtar teslim olacak şekilde gerçekleştiriyoruz. Teklifler sistem donanım ve yazılımları, altyapı malzemeleri, işçilikler, kurulum, devreye alma, kamera entegrasyonları, garanti süresince bakım desteği vb. tüm ihtiyaç kalemlerini içerecek şekilde iletilmektedir. Satış sonrasında çözüm ortağımız ve teknik personellerimiz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. <br>Kullanıcıların memnuniyeti Sense4B ailesi için en değerli reklam kanalıdır.

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, K.maraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, DüzceİLETİŞİM

Bizimle iletişime geçin ve aynı gün içinde geri dönelim!

+90 (542) 774 60 61

info@sense4b.com

sales@sense4b.com